Nivo Slider
Zawisza Bydgoszcz 2:2 WISŁA TCZEW

DZISIAJ W SAMO POŁUDNIE ZAWISZA BYDGOSZCZ ROZPOCZĄŁ JUŻ PIĄTY MECZ KONTROLNY W
RAMACH PRZYGOTOWAŃ DO RUNDY WIOSENNEJ W KLASIE OKRĘGOWEJ. NA BOISKU ZE SZTUCZNĄ
NAWIERZCHNIĄ PRZY UL. GDAŃSKIEJ RYWALEM BYŁA WISŁA TCZEW, TRZECIA DRUŻYNA POMORSKIEJ
KLASY OKRĘGOWEJ (GRUPA: GDAŃSK II).
Do przerwy więcej inicjatywy przejawiali goście, którzy grali szybciej i bardziej pomysłowo od
gospodarzy. Nic więc dziwnego, że w 33 minucie po bardzo ładnej akcji, Wisła Tczew objęła
prowadzenie po strzale z pola karnego w róg bramki Jakuba Karbowskiego i do przerwy
wygrywała 1:0. Warto odnotować, że na meczu była obecna dość liczna grupa kibiców z
Tczewa.
Po zmianie stron pierwsze akcje przeprowadzili przyjezdni, ale Zawisza przystąpił do odrabiania
strat i za sprawą Patryka Straszewskiego doprowadził do wyrównania. Na 2:1 wyprowadził
bydgoską drużynę też Patryk Straszewski, który wykorzystał dośrodkowanie Oskara
Ignatowskiego z lewej strony boiska. Wisła Tczew nie zamierzała się poddawać i
przeprowadziła kilka składnych akcji, z których dwie były bardzo niebezpieczne. Za trzecim
razem bramkarz Zawiszy, Jan Stypczyński, został z bliska pokonany.

MKS dnia luty 24 2019
Gramy z Zawiszą
Sparingi

W sobotę o 12:00 rozpocznie się kolejny sparing Wisły. tym razem gramy w Bydgoszczy z Zawiszą. Zawisza odradza się po rezygnacji z gry w ekstraklasie i zdobyciu Pucharu Polski i jest na dobrej drodze ku awansowi z klasy okręgowej, w której zajmuje po rundzie jesiennej pierwsze miejsce. Ostatni raz z Zawiszą seniorzy Wisły grali w rozgrywkach Pucharu Polski w latach 90 XX wieku, wówczas na Bałdowskiej w obecności ponad 2000 kibiców Zawisza wygrał 2:0. Drużyna z Bydgoszczy grała wówczas w II lidze, a Wisła w III. Więcej spotkań z Zawiszą mieli juniorzy Wisły w Makroregionie, wielokrotnie to tczewianie byli górą grając na Bałdowskiej czy głównej płycie stadionu WKS Zawisza. Relacje Wisły z Zawiszą były swojego czasu bardzo bliskie, przez kilka sezonów w barwach Wisły grali wypożyczani z Zawiszy piłkarze, m.in. Maciej Wódkiewicz. To już jednak historia, teraz te dwa zasłużone kluby powracają z nową siłą i jakością. Szykuje się ciekawe spotkanie.

MKS dnia luty 22 2019
Marcin Rajch piłkarzem Wisły
Seniorzy

Kolejne bardzo poważne wzmocnienie Wisły, wiosną w biało-czerwonych barwach występować będzie Marcin Rajch, który do tej pory był piłkarzem trzecioligowej Radunii Stężyca. Marcin jest wychowankiem MKS Gryfa Tczew, występował również w zespole Czarnych Pruszcz Gdański. To bardzo dobrze wyszkolony technicznie skrzydłowy - witaj w WIŚLE!

MKS dnia luty 21 2019
WISŁA 6:2 Sławek Borzechowo

WISŁA TCZEW – SNRR BORZECHOWO [V liga] 6:2 (3:0)

Bramki: 1:0 Karol Kowalczyk (36.), 2:0 Karol Kowalczyk (37.), 3:0 Patryk Wojciechowski (42.), 4:0 Karol Opczyński (52.), 5:0 Adam Czerwiński (6:0), 5:1 SNRR (57.), 6:1 Paweł Bobrzyński (62.), 6:2 SNRR (89.)

WISŁA: Szymon Szreder – Karol Grądziel, Patryk Wojciechowski, Maciej Pawłuszek, Paweł Bobrzyński, Karol Ćwikliński, Mateusz Szlija, Daniel Lorkowski, Dawid Kołodziejczyk, Marcin Raich, Karol Kowalczyk oraz Kamil Nowaczyk, Karol Opczyński, Łukasz Gajewski, Paweł Kamiński, Adam Czerwiński, Maciej Rozinski, Paweł Herstowski, Adrian Chudy, Łukasz Miszewski

Relacja z naszego FP na facebook
Od początku spotkania kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku. Niestety przez większą część pierwszej połowy mieliśmy problemy z wykończeniem akcji. Około 35 minuty bramkę po zagraniu z rzutu różnego zdobył Karol Kowalczyk. Minutę później ten sam zawodnik znowu popisał się dobrym wykończeniem wrzutki ze skrzydła. Pod koniec pierwszej połowy po kolejnym rzucie różnym akcję zamykał Patryk Wojciechowski, więc na przerwę schodziliśmy prowadząc 3:0. Druga połowa to dominacja zawodników Wisły, którzy wyprowadzają wiele ciekawych ataków, z których zdobywają kolejne trzy bramki. Goście wykorzystali ofensywny styl gry Wisły i po dwóch kontrach strzelają nam dwie bramki.

Mecz obserwowalo około 25 kibiców.
Już za tydzień czeka nas zdecydowanie najciekawszy sparing w okresie przygotowawczym. Na wyjeździe sprawdzimy formę jeszcze do niedawna ekstraklasowego Zawiszy Bydgoszcz.

MKS dnia luty 18 2019
Trwają przygotowania

Piłkarze Wisły przygotowują się do rozgrywek V ligi, tczewianie szlifują kondycję pod okiem trenera Dawida Jurka aby w pełni przystąpić do sezonu z naładowanymi akumulatorami do walki o jak najlepsze miejsce na koniec sezonu. Trener Krzysztof Tarnowski przygląda się nowym zawodnikom, klub pozyskał już Mateusza Szliję, a to nie koniec wzmocnień. Niebawem do drużyny powiinni dojśc kolejni zawodnicy. W ramach treningów piłkarze odwiedzili m.in. tczewskie lodowisko.

W sobotę kolejne spotkanie sparingowe.Tym razem o 18:00 rozpocznie się mecz ze Sławkiem Borzechowo. Zapraszamy