POMEZANIA MALBORK – WISŁA TCZEW 1:0 (0:0)

Bramka: Piotr Sobieraj (90.+1)

POMEZANIA: 1 Dawid Pelcer – 17 Kamil Dryjas, 13 Tomasz Jeleń [K] , 4 Łukasz Skalski , 16 Piotr Wilk – 10 Maciej Bełz, 15 Krystian Kielar ( 46. 11 Bartosz Drewek), 14 Mateusz Sroka ( 83. 6 Michał Jurczyk), 8 Rafał Galeniewski, 7 Piotr Sobieraj ( 90.+3 2 Tomasz Owsianik) – 9 Wojciech Szoska ( 77. 18 Patryk Korynt)

WISŁA: 1 Szymon Szreder – 11 Karol Skotnicki , 20 Maciej Pawłuszek, 6 Patryk Wojciechowski, 8 Paweł Bobrzyński – 16 Adam Czerwiński ( 40. 15 Dawid Kołodziejczyk), 95 Daniel Lorkowski ( 81. 21 Karol Kowalczyk), 4 Łukasz Gajewski [K], 10 Karol Ćwikliński – 22 Błażej Piepiórka ( 67. 19 Kamil Nowaczyk), 14 Karol Opczyński

Sędziowali: Grzegorz Górski (gł.), Krzysztof Jurczak (as.1), Dawid Szymański (as.2)

Nie udało się wywieźć choćby punktu z Malborka. Wiślacy stracili gola w doliczonym czasie gry i przegali 0:1. Ogólnie mecz na remis, sytuacji bramkowych z obu stron jak na lekarstwo. Szkoda, ale taka jest piłka. Bardziej niż piłkarze Pomezanii popisali się "ich" pseudokibice, którzy najpierw obrzucali tczewską ławkę rezerwowych petardami hukowymi (ucierpiał nasz zawodnik) to po meczu grupa pseudo osiłków wyłamała bramę od "klatki" i zaatakowała naszą grupę kibiców. Szkoda, że nikt w Malborku nie dopilnował, aby takie sytyuacje nie miały miejsca. Zapachniało prowincją i radością kilku debili, którzy nazywają się kibicami tzw. Pomki.

Teraz przed nami kolejny mecz z trudnym rywalem. W sobotę gramy z Borowiakiem Czersk na Elżbiety. Początek sezonu można powiedzieć, że jest udany. Mamy siedem punktów, pięć nam uciekło w dwóch ostatnich spotkaniach, przy odrobinie szczęścia i większego doświadczenia mogło być inaczej. Wyciągamy wnioski i gramy dalej.

MKS dnia wrzesień 03 2018
Czas na Pomezanię
Seniorzy

Są lub były kluby, z którymi potyczki zawsze budziły spore emocje i wydarzenia nie tylko na stadionach. Są wśród nich Wierzyca Starogard, Olimpia Elbląg, Bałtyk Gdynia, Gryf Słupsk czy też nasz najbliższy rywal Pomezania. Z Pomezanią większość meczów udało się wygrywać, ale dziś jesteśmy na innym etapie. Malbork walczy od lat o awans do IV ligi i wydaje się (przynajmniej na starcie ligi) , że tym razem może im się to udać. My z kolei jesteśmy beniaminkiem i dopiero poznajemy ten poziom rozgrywek, ale udowodniliśmy w trzech pierwszych spotkaniach, że żaden rywal nam nie jest straszny. Jedziemy do Malborka z optymizmem i po punkty. Pełna mobilizacja i koncentracja jak przed każdym innym meczem. Każdy zdobyty punkt będzie naszym sukcesem.

Kibice będą na pewno dwunastym zawodnikiem biało-czerwonych, a siły i woli walki wystarczy nam na cały mecz. Tego jesteśmy pewni. Do boju Wisełko. Z szacunkiem i respektem do rywala, ale bez strachu i z wolą zwycięstwa.

MKS dnia sierpień 30 2018
Niedosyt po meczu z Gwiazdą

WISŁA TCZEW – GWIAZDA KARSIN 2:2 (1:0)

Bramki: Karol Ćwikliński (25.), Karol Opczyński (66.) – Artur Chrzonowski (70., 84.)

WISŁA: 1 Szymon Szreder – 11 Karol Skotnicki (66. 15 Dawid Kołodziejczyk), 16 Maciej Pawłuszek, 6 Patryk Wojciechowski, 8 Paweł Bobrzyński – 9 Adam Czerwiński, 95 Daniel Lorkowski, 4 Łukasz Gajewski [K], 10 Karol Ćwikliński – 19 Kamil Nowaczyk (81. 7 Marcin Czarnecki), 14 Karol Opczyński

GWIAZDA: 12 Michał Kartuszyński – 3 Krystian Froelke (66. 6 Julian Żywicki), 4 Krzysztof Rompca, 5 Artur Chrzonowski [K], 8 Patryk Drewek, 9 Tomasz Pestka, 10 Mateusz Borowski, 11 Mateusz Frymark, 13 Jakub Prondziński, 14 Mateusz Czapiewski, 15 Nikodem Lipski

Sędziowali: Maciej Cybulski (gł.), Mariusz Podjacki (as.1), Marcin Ryngwelski (as.2)

Mecz na szczycie V ligi nie zawiódł. Ponad 300 kibiców w pochmurną sobotę było świadkiem szybkiego i dobrego meczu. Wisła objęła prowadzenie po strzale Karola Ćwiklińskiego. Po przerwie na 2:0 podwyższył Karol Opczyński i wydawało się że mamy kolejny komplet punktów. Niestety dobra gra gości zaowocowała dwoma bramkami i mecz zakończył się remisem. Wisła przeważała, ale brakowała ostatecznego ciosu, z kolei rywale dwukrotnie obijali słupek Szredera i raz poprzeczkę. Zresztą Szreder bronił dziś bardzo dobrze i dzięki niemu goście nie wywieźli trzech punktów z Tczewa. Wynik meczu do końca był otwarty, a nam zabrakło nieco szczęścia. Pomimo remisu należą się duże brawa Wiślakom, grali dobrze i zasłużyli na zwycięstwo. Piękna druga bramka z wolnego dla Gwiazdy rozwiała to pragnienie. Teraz pora na Malbork.

NIEPOKONANA NASZA WISEŁKA KOCHANA!!!

MKS dnia sierpień 25 2018
Nowy Dwór zdobyty

ŻUŁAWY NOWY DWÓR GDAŃSKI – WISŁA TCZEW 1:2 (1:0)

Bramki: Krzysztof Klein (23.) – Karol Opczyński (48.), Łukasz Gajewski (76.)

WISŁA: 1 Szymon Szreder – 11 Karol Skotnicki, 20 Maciej Pawłuszek, 6 Patryk Wojciechowski, 8 Paweł Bobrzyński – 16 Adam Czerwiński (68. 15 Dawid Kołodziejczyk), 95 Daniel Lorkowski4 Łukasz Gajewski [K], 10 Karol Ćwikliński – 19 Kamil Nowaczyk (58. 22 Błażej Piepiórka), 14 Karol Opczyński(83. 18 Szymon Muszyński)

Widzów: ok. 250 (w tym 20 z Tczewa)

Był to pierwszy wyjazdowy mecz reaktywowanej WISŁY w V lidze.

Do przerwy rzut wolny (Krzysztof Klein w 23.) dał gospodarzom prowadzenie.

Po zmianie stron biało-czerwoni zagrali bardziej zdecydowanie i co najważniejsze skuteczniej.

Najpierw Karol Opczyński (48.) wykorzystał podanie Adama Czerwińskiego i wyrównał stan rywalizacji,

a w 76. Łukasz Gajewski z podania Daniela Lorkowskiego dał prowadzenie WIŚLAKOM.

W ostatniej akcji meczu (90+6.) sędzia podyktował rzut karny za rzekomy faul Szymona Szredera na napastniku gospodarzy. Strzał z 11 metrów poszybował jednak nad bramką i zdobywamy jakże cenne trzy punkty!

Opek show! Wisła gromi Orzeł
Seniorzy

WISŁA TCZEW 4:1 (0:0) Orzeł Subkowy

WISŁA: Szreder - Bobrzyński, Wojciechowski, Pawłuszek, Skotnicki - Gajewski, Czerwiński, Ćwikliński, Kołodziejczyk, Lorkowski - Opczyński oraz Nowaczyk, Muszyński, Czarnecki

Widzów ok 500

Przed meczem odbyła się miła uroczystość, z rąk delegata PZPN Wiślacy odebrali Puchar i medale za awans do V ligi.

Wisła zasłużenie zdobywa komplet punktów na inaugurację V ligi. Do przerwy mecz wyrównany z lekką przewagą gości. Najbliższy zdobycia gola dla subkowian był Kołodziej którego bomba z 20 metrów trafiła w poprzeczkę. Tuż przed przerwą spadł deszcz, ale licznie przybyli kibice pozostali na stadionie i gorąco dopingowali dalej swoich ulubieńców. Po przerwie w pierwszej akcji Karol Opczyński zdobywa gola i mamy 1:0. Mija kolejne 10 minut i mamy 2:0. Kolejne 5 i mamy 3:0!! Orzeł na kolanach! A wszystkie gole autorstwa popularnego OPKA! Goście strzelają bramkę honorową, ale to Wisła wymierza w 90 minucie ostateczny cios i stadion szaleje. Cały zespół Wisły zapracował na ten sukces, Do poprawy gra w obronie. Z kolei w Orle jak zwykle dobrze zaprezentowali się Szymon Grzelak (naszn wychowanek) i Tomek Skalski , który dziś obchodził urodziny. Tomku, wszystkiego najlepszego!

Wisła po raz pierwszy w historii zagrała o ligowe punkty na dawnym stadionie Unii. Głośnie śpiewy kibiców były słyszane aż na Abisyni! Oby tak dalej, teraz wyjazd do Nowego Dworu. Bronimy pozycji wicelidera. BRAWO WISŁA!!!