Wisła Tczew : Pomezania Malbork 0:1 (0:0)
0:1 Piotr Sobieraj 72’

Wisła Tczew: Szymon Szreder- Łukasz Gajewski (Paweł Bobrzyński), Maciej Pawłuszek, Maciej Roziński, Daniel Lorkowski, Mateusz Szlija, Paweł Kamiński (Błażej Piepiórka), Karol Ćwikliński, Marcin Rajch, Karol Opczyński, Kamil Nowaczyk (Karol Skotnicki)

Pomezania Malbork: Dawid Pelcer - Tomasz Owsianik, Łukasz Skalski, Tomasz Jeleń, Kacper Dyl (Piotr Koller), Marcin Wujecki, Kamil Dryjas (Patryk Korynt), Sławomir Ziemak, Mateusz Sroka (Robert Gdela), Piotr Sobieraj (Rafał Galeniewski), Wojciech Szoska

Żółte kartki: Paweł Kamiński, Karol Opczyński, Karol Ćwikliński (Wisła Tczew), Marcin Wujenki, Łukasz Skalski, Robert Gdela (Pomezania Malbork)

W sobotę 6 kwietnia w Tczewie na stadionie przy ul. Ceglarskiej doszło do bardzo ciekawego meczu pomiędzy tczewską Wisłą a Pomezanią Malbork. Obie drużyny przed meczem zajmowały wysokie lokaty, a wynik tego meczu mógł przesądzić w walce o awans do IV ligi.

Początek meczu obie drużyny rozgrywały ostrożnie, zabezpieczając mocniej dojście do własnej strefy obronnej. Po kilkunastu minutach Wisła osiągnęła delikatną przewagę efektem czego było przprowadzenie kilku groźnych akcji. W 20. minucie Kamil Nowaczyk po dośrodkowaniu prze Marcina Rajcha, niepilnowany przez obrońców przestrzela z 11 metrów. W 23. minucie Łukasz Gajewski z kilku metrów trafia obok słupka. Minutę później Maciej Pawłuszek po wykonaniu rzutu rożnego kieruje pilka głową wysoko nad poprzeczką. W 31. minucie na czystą pozycję wychodził Piotr Sobieraj z Pomezanii, jednak czujny Szymon Szuder ubiegł go na jedenastym metrze. Chwilę później Sławomir Ziemak oddał strzał z dwudziestu metrów, piłka przemknęła obok lewego słupka. Pierwsza połowa kończy się remisem 0:0.

W drugiej połowie malborczycy skuteczniej powstrzymywali ataki tczewian i przez pierwsze minuty sami przeprowadzili kilka składnych akcji. W 62 minucie obrona Pomezanii popełnia błąd i piłka na jedenastym metrze trafia do Kamila Nowaczyka. Bramkarz gości Dawid Pelcer popisał się wspaniałą interwencją wybijając piłkę poza boisko po silnym strzale. W 64. minucie sam na sam z bramkarzem Wisły był Wojciech Szoska, strzelając z kilku metrów. Tym razem jeszcze efektowniejszą interwencję od swojego rywala popisał się bramkarz gospodarzy. Chwile później Karol Opczyński minął się przed samą bramką z piłką po wykonanym rzucie rożnym. Decydujący moment przyszedł w 71. minucie, kiedy Maciej Pawłuszek po faulu na napastniku Pomezanii, sędzia dyktuje rzut karny. Bramkę na 1:0 zdobywa z jedenastki Piotr Sobieraj. Trener Wisły stawia wszystko na jedną kartę i dokonuje potrójnej zmiany. Wynik jednak już nie uległ zmianie i trzy punkty w spotkaniu stojącym na wysokim poziomie zdobywa Pomezania Malbork.

MKS dnia kwiecień 07 2019
Hit sezonu już w sobotę

Po wielu latach znowu mamy szlagier na Ceglarskiej. Przed wielu laty starsi już kibice emocjonowali się pojedynkami z Lechią, Arką, Bałtykiem, Wierzycą Starogard czy Olimpią Elbląg. Tym razem mamy wreszcie rywala, na którego czekamy od momentu reaktywacji. To jest niewątpliwie piłkarskie święto w Tczewie, w sobote gościmy klub, który od lat walczy o powrót do IV ligi. Pomezania Malbork jest wiceliderem i znowu  ma szansę awansować do wyższej ligi. Jesienią w Malborku Wisła przegrała 0:1 tracąc gola w końcówce meczu. Goście, którzy w swojej historii grali z powodzeniem w rozgrywkach II ligi w sobotę jedna nie będą faworytami. Wisła w Tczewie w meczu ligowym ostatni raz przegrała 22 kwietnia 2017 roku w pojedynku z Sobieskim Gniew i jutro nasi piłkarze nie zamierzają poddać tczewskiej twierdzy. Co prawda gramy bez kilku zawodników (m.in. Kowalczyk i Wojciechowski) i zdajemy sobie sprawę z klasy rywala, ale o porażce nie może być mowy. Budowana drużyna na awans w przyszłym sezonie z każdym tygodniem rośnie w siłę, nie zmienia tego nawet porażka w Karsinie, gdzie zagraliśmy dobre spotkanie choć po szkolnych błędach wróciliśmy "na tarczy". W sobotę liczymy na gorący doping biało-czerwonej armii kibiców i zwycięstwo Dumy Kociewia.

Powodzenia!

MKS dnia kwiecień 05 2019
Mecz z Pomezanią w Pelplinie!
Seniorzy

UWAGA!

W związku z brakiem zgody wojewody i tczewskich urzędników mecz z Pomezanią odbędzie się w Pelplinie bez udziału jakiejkolwiek publiczności.

Pozytywna informacja jest tylko taka, iż mecz będzie retransmitowała Telewizja Tetka, emisja w sobotę od 20:00 w kanale Tetka HD.

UPDATE: Kto się wkręcił ten trąba  :) PRIMA APRILLIS. Widzimy się w sobotę na Ceglarskiej. TYLKO WISŁA!!!

MKS dnia kwiecień 01 2019
Nie żyje Józef Wąs

Z głębokim smutkiem i żalem dotarła do nas informacja o śmierci wieloletniego działacza, byłego Prezesa KS Wisła Tczew - Pana Józefa Wąsa. Właściciel piekarni "Wąs", człowiek o złotym sercu i oddany swojej ukochanej Wiśle zmarł dziś w nocy.

Rodzinie zmarłego składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Pogrzeb odbędzie się w czwartek 04.04 godz. 10.30 w kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

Po mszy nastąpi odprowadzenie ciała na cmentarz komunalny.

Porażka w hicie V ligi

GWIAZDA KARSIN – WISŁA TCZEW 4:2 (1:1)

Bramki: Mateusz Frymark (1.), Mateusz Kerszk (50.), Krzysztof Rompca (62.), Mateusz Borowski (90.+1) – Karol Ćwikliński (11.), Mateusz Szlija (76.)

GWIAZDA: 12 Michał Kartuszyński – 3 Dawid Schulz, 6 Julian Żywicki, 13 Jakub Prondziński, 7 Marek Steinborn, 4 Krzysztof Rompca, 8 Patryk Drewek, 20 Mateusz Kerszk, 10 Mateusz Borowski, 14 Mateusz Czapiewski [K] ( 72. 9 Tomasz Pestka), 11 Mateusz Frymark

WISŁA: 26 Szymon Szreder – 20 Maciej Pawłuszek, 13 Maciej Rozinski, 6 Patryk Wojciechowski , 18 Paweł Kamiński – 33 Marcin Rajch, 15 Dawid Kołodziejczyk, 95 Daniel Lorkowski , 10 Karol Ćwikliński (63. 8 Mateusz Szlija) – 21 Karol Kowalczyk [K] (75. 22 Paweł Bobrzyński), 14 Karol Opczyński

Sędziowali: Mateusz Tarnawski (gł.), Szymon Augustjański (as.1), Mariusz Kuczkowski (as.2)

Nie udało się wywieźć punktów z Karsina. Wisła pomimo tego, iż była lepszą drużyną przegrała i spadła na piąte miejsce w tabeli. Zaczęło się fatalnie, pierwsza wrzutka w pole karne Wisły i Frymark głową pokonuje Szredera. Wisła odpowiada bramką Ćwiklińskiego i kilkoma fajnymi akcjami. Jedna z akcji powinnna zakończyć się rzutem karnym dla biało-czerwonych, jednak słabo sędziujący tego dnia arbiter nie dopatrzył się faulu na naszym zawodniku. Po przerwie pierwsze 20 minut dla Gwiazdy. Fatalne dwa błędy Szredera i robi się 1:3. Wisla jednak nie odpuszcza i atakuje. Karsin ogranicza się tylko do kontr i po jednej z nich wychodzącego na czystą pozycję rywala zatrzymuje Wojciechowski za co arbiter pokazuje mu czerwoną kartkę . O dziwo do gospodarzy Wisła jeszcze mocniej ciśnie. Najpierw w słupek trafia Roziński, a chwilę później drugą bramkę zdobywa Szlija. Wisła zamyka Gwiazdę na ich połowie i wściekle napiera. W 80 minucie Szreder z ponad połowy boiska trafia w spojenie słupka z poprzeczką. Do końca meczu trwa napór tczewian, niestety bez rezultatu. W doliczonym czasie gry kontra gospodarzy kończy się zdobyciem czwartej bramki. Przegrywamy, ale rozgrywamy najlepszy mecz wiosną. Martwi kontuzja Kowalczyka i kartka Wojciechowskiego, którego na pewno nie zobaczymy w meczu z Pomezanią. Gwiazda po tej kolejce zasiadła na fotelu lidera. Drużyna z Karsina za wszelką cenę chce awansu, fajne boisko, sporo ludzi na stadionie.

Jest tam klimat na awans i wydaje się, że jest na dobrej drodze do IV ligi.