WISŁA: 26 Tomasz Bieszka – 9 Paweł Bobrzyński, 7 Krystian Karpiuk, 20 Jakub Mik, 11 Jakub
Piepiórka – 33 Szymon Tomaszewski ( 65. 19 Kamil Nowaczyk), 95 Adrian Chudy, 66 Mateusz
Szlija – 6 Jakub Demski, 10 Karol Ćwikliński [K] – 18 Paweł Kamiński

TĘCZA: 87 Mateusz Żakowski – 13 Paweł Szczesny, 5 Karol Michalak [K], 7 Łukasz Orlikowski,
6 Mateusz Dolny – 3 Kamil Szalewski – 16 Seweryn Mientki, 8 Patryk Sobczyk, 10 Kamil
Sobczyk, 2 Patryk Lepak ( 65. 19 Mateusz Dorau) – 15 Filip Ginter

Sędziowali: Michał Skrzypiński (gł.), Karol Olender (as.1), Tomasz Michalski (as.2)

Widzów: ok. 100.

Tęcza przed meczem była przed tczewską drużyną i miała cztery punkty przewagi nad Wisłą. Mecz ten mógł zmniejszyć dystans nad górną częścią tabeli i oddalić Wisłę od strefy spadkowej.

Początkowo mecz był bardzo wyrównany i żadna z drużyn nie opanowała pola gry. Z minuty na minutę coraz częściej w posiadaniu piłki była Wisła i to ona zyskiwała optyczną przewagę. Coraz częściej dochodziła pod pole karne przeciwnika i zagrażała bramce Tęczy. Jednak ostateczne wykonanie nie przynosiło efektu bramkowej.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej połowie już po kilku minutach Wisła objęła prowadzenie po bramce Mateusza Szliji (56. minuta). Była jak to się okazało na koniec meczu zwycięska bramka na wagę trzech punktów. Po tym meczu Wisła awansowała na dziewiątą pozycję w V lidze. Liderem zgodnie z oczekiwaniami jest Sokół Zblewo, który wyprzedza o trzy punkty rezerwy Chojniczanki.

Porażka z Powiślem

WISŁA TCZEW – POWIŚLE II DZIERZGOŃ 2:3 (1:1)

Bramki: Daniel Ciesielski (30.-samobójcza), Paweł Kamiński (55.) – Tomasz Sambor (35.),
Krzysztof Wierzba (57.), Oskar Zygowski (74.)

WISŁA: 26 Tomasz Bieszka – 9 Paweł Bobrzyński, 7 Krystian Karpiuk, 20 Jakub Mik ( 79. 2
Adrian Pionk), 11 Jakub Piepiórka – 33 Szymon Tomaszewski, 17 Dawid Kołodziejczyk [K] , 27
Szymon Raduński ( 23. 13 Michał Kołodziejczyk, 74. 66 Adrian Chudy) – 6 Jakub Demski,
10 Karol Ćwikliński – 18 Paweł Kamiński

POWIŚLE II: 1 Tomasz Kowalski ( 57. 12 Jacek Stangenberg) – 3 Daniel Ciesielski, 5 Łukasz
Laskowski ( 68. 16 Sebastian Karlak), 7 Maciej Kesler, 8 Bartosz Mróz, 9 Krzysztof Wierzba (
87. 19 Michał Tomczyk), 14 Tomasz Sambor, 15 Maciej Saczuk [K], 17 Bartosz Szymanowski,
18 Oskar Zygowski ( 76. 6 Tomasz Wiercioch), 20 Krzysztof Machiński

Sędziowali: Mateusz Stępniak (gł.), Krzysztof Jurczak (as.1), Igor Brose (as.2)

Seniorzy

Cenne zwycięstwo w Ryjewie odnieśli nasi piłkarze. Wisła pokonała Relax 2:0. Pierwszego gola ładnym strzałem z dystransu zdobył Bobrzyński, drugiego gola Relax strzelił sam sobie. Teraz pora na mecz w Tczewie, w sobotę zagramy z Powiślem Stare Miasto.

Seniorzy

W sobotę o 13:30 rozpoczniemy kolejny bój o punkty w V lidze. Tym razem jedziemy do Ryjewa, gdzie zagramy z Relaxem.

Czeka nas ciężki mecz, nasza najmłodsza drużyna w lidze z każdym spotkaniem zyskuje doświadczenie, które z pewnością zaowocuje niebawem. Nie mniej liczymy na korzystny wynik i poprawę skuteczności biało czerwonych.

WISŁA TCZEW 0:4 Sokół Zblewo

Wisła Tczew: Bieszka - Karpiuk, Mik, Bobrzyński, Raduński (Pionk), Piepiórka, Kołodziejczyk, Szwindowski (Demski), Szlija (Nowaczyk), Ćwikliński, Kamiński (Kołodziejczyk)

Sokół Zblewo: Krawcewicz - Szweda, Konieczka, Gronkowski, Zieliński, Gołuński, Runowski, Siora (Skórczewski), Wenta, Wysiecki (Mosiński), Kugiel (Kusio)

Spotkanie rozpoczęło się bardzo obiecująco. Wisła pressingiem na całej długości boiska pozbawiła gości możliwości przeprowadzenia składnych akcji. To Wisła od czasu do czasu przeprowadzała akcję, jednak strzelały na bramkę w dniu dzisiejszym był najczęściej niecelne. Sokół dopiero w drugiej części pierwszej połowy zaczął stwarzał zagrożenie ze stałych fragmentów gry. W 44. minucie Jakub Mik otrzymał czerwoną kartkę i drugą część spotkania Wisłą będzie musiała w osłabieniu.

A w 51. minucie spotkania Mateusz Mosiński otworzył wynik spotkania, strzelając bramkę dla Sokoła. W 65. minucie na 2:0 podwyższył Damian Kugiel. W końcowych minutach goście po dwóch bramkach Mateusza Wenty ostatecznie pokonali Wisłę Tczew 4:0.

Wisła z 12. Punktami zajmuje obecnie dziesiątą lokatę w V lidze. W następnej kolejce tczewian czeka wyjazdowe spotkanie z Relaxem Ryjewo.

26.10.2019 13:30 Spójnia Sadlinki Relax Ryjewo 0:1
26.10.2019 14:00 Pomezania Malbork Orzeł Subkowy 0:1
26.10.2019 14:00 Żuławy Nowy Dwór Gdański Chojniczanka II Chojnice 4:1
26.10.2019 15:00 Victoria Kaliska Tęcza Brusy 0:2
26.10.2019 15:00 Wisła Tczew Sokół Zblewo 0:4
27.10.2019 14:00 Mady Ostaszewo Czarni Przemysław 2:1
27.10.2019 14:00 Meteor Pinczyn Powiśle II Dzierzgoń 5:1